نتایج جستجو برای عبارت :

ریشه تعصبات قومی و قبیله ای !

مباحثه در لغت معنای نسبتاً متعددی دارد.  یکی از معناهای مباحثه مناظره است و دیگری با یکدیگر پژوهیدن علم، با یکدیگر بحث کردن می  باشد.  همیشه معتقد بوده و هستم که مباحثه با انسان های متعصب راه به جایی نمی برد. چرا که تعصبات اجازه تفکر منطقی را از ذهن فرد (گوینده یا شنونده)  می گیرد و به جای آن، مغلطه را جایگزین خواهد کرد . در این حالت ،نه دردی دوا می شود و نه مباحثه به جریان می افتد.  

ادامه مطلب
نام فیلم: جوجو خرگوشه Jojo Rabbit
کیفیت: HD 1080   HD 720
ژانر: کمدی | درام | جنگی

سال تولید: 2019
محصول: آمریکا

خلاصه فیلم:
فیلم Jojo Rabbit ، پسری نوجوان به نام جوجو که در ارتش آلمان نازی خدمت می‌کند، متوجه می‌شود که مادرش یک دختر یهودی را در اتاق زیر شیروانی خانه‌شان پنهان کرده‌است. در این شرایط، جوجو باید با تعصبات ناسیونالیستی خود رودرو شود و…

ادامه مطلب
من آدم بحث کردن نیستم. یه راست میرم سر اصل مطلب. اگه ببینم کسی تعصبات بی جا داره و مدام به صورت غیر منطقی سعی میکنه عقایدشو ابراز کنه میزارمش کنار. نه بحثی میکنم نه حرفی میزنم چون میدونم فایده ای نداره و اون آدم کلا عملی به نام فکر کردن رو بلد نیست. من نمیگم همه باید مثل من فکر کنن. فقط میگم منطقی باید باشه. و دور از تعصب و این که بزور نخواد اعتقادشو بچپونه بهت و برات نسخه بپیچه یا مدام تکرارش کنه با صدای بلند جوری که حوصله ی ادم سر بره. خلاصه که ب
خب چکار کنم؟.هیچ علاقه ای به فوتبال و تیم هایش ندارم.اما امروز که بابا پای تلویزیون و منتظر شروع بازی نهایی پرسپولیس بود، دیدم
دیدم قوانینی را که فقط وضع میکنند و توی یک تکه کاغذ می نویسند، برای چی و کی و کجا ، نمیدانم
امروز داماش به عنوان ضعیف ترین تیم یا قوی ترین تیم پای حقش ایستاد، پای حقی که یک حق جهانی و قانونی هست. خب چرا نباید
اعتراض کند؟..چرا نباید آقایان رئیس و روسا قوانین را رعایت کنند و تماشاچی ها را عادلانه و به تعداد وارد ورزشگاه کن
کتاب به خاطر عشق پسرممترجم: شراره معصومی
رمان عشق به خاطر پسرم در واقع  داستانی واقعی زندگی
زنی افغان  است که  ابتدا داستان رنجهای مادربزرگش
و پدرش را روایت می کند،
مادربزرگی که قربانی زیباییش می شود
 و پدرش که زیر نفوذ برادری بدخواه بزرگ می شود
و پس از آن جریانات و تحولات اجتماعی و سیاسی
افغانستان  که زندگی او و خانواده اش را در هم می پیچد
و نهایتا او که خود را به آمریکا رسانده،
حتی در این کشور جدید ازدواجش با تعصبات قومی
به او تحمیل می شود
فطرس ملک
محمد بن حسن صفار رضوان الله علیه روایت کرده است:
حدثنا احمد بن موسى عن محمد بن المعروف بغزال مولى حرب بن زیاد البجلى عن محمد ابى جعفر الحمامى الكوفى عن الازهر البطیخى عن ابى عبد الله علیه السلام قال ان الله عرض ولایة امیر المؤمنین فقبلها الملئكة واباها ملك یقال لها فطرس فكسر الله جناحه فما ولد الحسین بن على علیه السلام بعث الله جبرئیل فی سبعین الف ملك إلى محمد صلى الله علیه وآله یهنئهم بولادته فمر بفطرس فقال له فطرس یا جبرئیل إلى ا
دیروز پسرم را برده بودم کتابخانه تا بازی کنه، (کتابخانه‌ها الان یک بخش بازی کودک دارند :-)) خودم هم مجله چلچراغ را برداشته بودم و بدون اینکه بخونم داشتم ورق می‌زدم. خانم کتابدار آمدند و پرسیدند، کتاب دنیای سوفی را خواندم یا نه، گفتم خیلی وقت پیش خوندم، چاپ جدیدی از کتاب را به من دادند و گفتند اگر می‌تونی بخون و نظرت در مورد ترجمه‌اش بگو، کتاب از نشر شیرمحمدی بود که تا به حال اسمش را هم نشنیده بودم، همینطور نام مترجمش خانم سوفیا جهان را، چند
توانایی پردازش و تحلیل مغز ما محدود است. بنابراین مغز
در برخی از شرایط از میانبر (قضاوت‌های سطحی و نادرست) برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده
می‌کند. |link|

پ.ن: شاید شما هم مثل من از آن دسته آدم‌ها هستید که خیال می‌کنید در اولین نگاه می‌توانید
طرف مقابل خود را بشناسید. این در حالی است که تصور یا قضاوتی که در نگاه اول
درباره شخصیت یک نفر می‌کنید تنها ناشی از غلبه ی پیشفرض‌ها و پیش داوری‌ها بر ذهن
شماست. دیگر کمتر به آن افتخار کنید!

پ.ن 2: دوس
#پیامبر_اسلام در نگاه بزرگان غرب:
✍️ دکتر گوستاو لوبون فرانسوی از مورخین و نویسندگان مشهور مسیحی در کتاب معروفش مینویسد:
"اگر بنا شود درجه بزرگی و اهمیت رجال از روی میزان عمل و کارهای آنها سنجیده شود میگوییم که پیمبر اسلام در میان رجال تاریخ یکی از اشخاص بزرگ نامی محسوب است.
مورخین قدیم به واسطه تعصبات مذهبی اهمیتی به کارهای او نداده اند ولی در عصر حاضر مورخین نصاری حاضر شده اند که در اینباب از روی انصاف سخن گویند 
مسیو بارتلمی سنت هپلر که ا
پی وی سعید یک خروار غر زدم. مثل همیشه به مدل و شیوه ی خودش هوایم را دارد. اخیرا زیاد میگوید عزیزم و این کلمه اش به دلم نمیچسبد. حالا یک بار تلفنی برایش توضیح میدهم.
چهارشنبه هفته بعد، بند موسیقی محبویم را از نزدیک میبینم! خدایا خدایا خدایا! دلم میخواهد تک تکشان را بغل کنم. البته الان به نسبت اولین باری که در اجراهایشان حضور داشتم خیلی از تعصبات و حساسیت ها را ندارم. حتی مدیتیشن نمیکنم و برام مهم نیست با اهنگ ها غمگین یا مضطرب شوم. با این همه، هن
در میان کاندیدهای احتمالی واقعا جناب آقای حاج مسعود جابری 
 گوهری ناب است. ایشان همه شرایط یک نماینده با لیاقت و درخور را دارد. پاک دستی، صداقت سابقه مدیریت و مناصب اجرایی و از همه مهم تر آن تواضع و نجابتی است که  شخصیت ایشان را بزرگ داشته. 
امروز افراد زیادی برای پذیرش وکالت مردم به میدان آمده اند  اما کم هستند کسانی که لیاقت رای اعتماد مردم را دارند
شاید در موارد نادری قومیت گرایی کارکرد مثبت داشته باشد اما حقیقتا تعصب های قومی در انتخابا
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
​​​​​​... تمام علمای اخلاق قضاوت یک طرفه و حرف زدن بدون سند و دلیل و ظن و گمان را نادرست و از عوامل عقب افتادن انسان از مقام انسانیت میدانند
انچه مسلم است امروز جامعه دچار مشکلاتی است و هرکس که ادعای فهم و عقل دارد سعی می‌کند علل این مشکلات را یافته و با تخریب آن مشکلات را رفع و رجوع کند
ودراین میان مظلوم تر از جناب دکتر روحانی چه کسی؟
گاه آنقدر تهمت ها به ریاست محترم جمهوری از روی بغض و کینه  است
دانلود قسمت هفتم ۷ سریال Hollywood
دانلود سریال Hollywood قسمت ۴ با کیفیت عالی و سرعت بالا
لینک دانلود با کیفیت بلوری درج شد
ژانر سریال : درام
امتیاز سریال : ۶.۱/۱۰ – ۳۵۶ رای
رده سنی :  TV-MA 
کارگردانان : Ian Brennan, Ryan Murphy
بازیگران :  David Corenswet, Darren Criss, Laura Harrier
محصول کشور : آمریکا
تاریخ انتشار : ۰۱ May 2020
شبکه پخش کننده : NETFLIX
زمان هر قسمت : ۶۰ دقیقه
زبان سریال : انگلیسی
IMDB , Wiki
در مورد سریال :
سریال هالیوود داستان گروهی از بازیگران و فیلم‌سازان الهام بخش بعد
دخترداییم هیجده سالش نشده. هم می تونه تراکتور برونه هم موتور. خیلی وقته که بلده. پا به پای دو تا برادرش تو باغ و زمین کار می کنه. 
چند وقت پیش تو فکر بودم کاش می شد تو دیار مادری یه باشگاه زد برای بچه ها. گویا یکی صدای ذهنمو شنید و یه بنده خدایی از اهالی روستا بعد از برگشت دوباره ش تصمیم می گیره به بچه ها ورزش های رزمی رو آموزش بده و یه شور و حالی بین بچه ها ایجاد میشه که فقط باید می دیدین. چنان ذوق داشتن و با انگیزه سر کلاسا می رفتن و برای پیدا کردن
مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه های نماز جمعه اهل سنت ایرانشهر با اشاره به اهمیت ازدواج از دیدگاه اسلام اظهار داشت: مهریه های بالا و خرج های سنگین در ازدواج عامل خوشبختی جوانان نیست و باید این فرهنگ غلط را در جامعه اصلاح کرد.
به گزارش شریعت نیوز  وی افزود: فرهنگ ازدواج آسان در جامعه باید رشد و توسعه پیدا کند و جوانان و خانواده‌ها باید با کم کردن توقعات خود زمینه توسعه امر دینی و الهی ازدواج را فراهم کنند.
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر پول و م
امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت : اسرائیل و هم‌پیمانانش به دنبال از بین بردن امنیت امت اسلامی و مسلمانان شیعه و سنی می باشند و برنامه‌ریزی گسترده ای صورت گرفته تا وحدت بین این دو را از بین ببرند که به فضل الهی تا کنون ناکام بودند 
به گزارش خبرگزاری شریعت نیوز   ، مولوی عبدالحمید اسماعیل زائی در همایش بزرگ گفتمان وحدت اسلامی و تقریب مذاهب در شهرستان چابهار اظهار داشت : علمای شیعه و سنی باید سیرت قرآن کریم و فرامین رسول اکرم حضرت محمد(ص) را الگو
ترکیه، سرکوب معارضین مسلح کرد را دلیل تجاوز خود به منطقه کردنشین سوریه می داند.
ایران نیز بارها با جدایی طلبان کرد که به اقدامات تروریستی مبادرت می ورزیدند ستیز داشته است.
جمهوری اسلامی اما با شناسایی دقیق محل اختفا و تجمع نیروهای مسلح معاند، همواره از آسیب رسانی به مردم عادی اجتناب ورزیده است کاری که ظاهرا ارتش ترکیه اهمیتی برای آن قائل نیست و آتش تهاجم آن تر و خسک را با هم می سوزاند.
از منظر انسانی حمله ترکیه به مردم بی پناه کرد در سوریه و
سلام دوستان 
یه موضوعی که همیشه وقت و انرژی ما ایرانی ها رو گرفته و جز ایجاد اختلاف و خدشه دار کردن وحدت ملی و ایجاد اختلافات قومیتی و درنهایت متضرر شدن کل ایرانیها ، نتیجه دیگری نداشته ، بحث آریایی بودن ، عرب و عجم و در کل خود برتر بینی و نژاد پرستی توسط عده ای خاص که تعدادشون هم کم نیست بوده است . 
البته بسیاری از این تحریکات از طرف دشمنان ملت ایران که از این اختلافات و ایجاد تعصبات نژادی و قومیتی سود میبرند و در مواردی هم توسط افراد نژاد پرس
بعد از طرح بحث صفات خدا و تجّلی صفات برای شناخت و معرفت نسبت به خدا ، ما به یک موضوع پرچالش میرسیم و اینکه:
اصلاً خدا از کجا آمده است که بخواهیم برای او صفات تعریف کنیم؟ یا مثلا وقتی می گوئیم ذات و چیستی خداوند قابل شناخت نیست پس چطور به این شناخت رسیده ایم که اساساً خدایی هست که در وصف او سخن گفته میشود؟این در واقع همان حرف خداناباوران است که به عنوان مقدمه قرار می دهند و می گویند که وقتی چیزی خارج از مرزهای طبیعی هست و قابل دسترس هم نیست و قاب
رهپویان هدایت:

توهین و اهانت به منتقدان از جمله شیوه هایی است که
سرکردگان فرقه ها به آن متوسل می گردند تا کم بودهای علمی و منطقی خود را به این
وسیله جبران کنند. در حقیقت نداشتن جواب منطقی در
پاسخ  به نقدها و ترس از گریزان شدن مریدان فریب خورده از فرقه،
سردمداران را به اظهار چنین رفتارهایی مجبور می کند.

این شیوه شنیع در بین سردمداران فرقه
ضاله بهائیت کاملا رایج بوده و آنان نه تنها منتقدان بلکه جمیع انسان ها را به
دلیل اینکه به اباطیل فرقه ای
کتابخانه‌هایی در دنیا وجود دارد که به جای کتاب می‌شود انسانی که داوطلبانه آنجا حضور دارد را انتخاب کنید تا به عنوان کتاب زنده به داستانش گوش دهید. این مکان‌ها به افراد کمک می‌کند با کسانی که به طور معمول ملاقات نمی‌کنند، صحبت کنند. این افراد تعصب، محرومیت اجتماعی و سوء استفاده اجتماعی را تجربه کرده‌اند و شرکت کنندگان می‌توانند سوالاتی از آن‌ها بپرسند تا درباره داستان آنها بیشتر بدانند. کتابخانه انسانی یا زنده یک سازمان و جنبش بین الم
هفت راز عالی در طراحی سایت که هیچ گاه نمی دانستید
روی اسکرولینگ بیشتر از کلیک کردن تمرکز کنید
همان طور که گفته شد اگر شما اطلاعات را در اسلایدر و سایر قسمت های طراحی سایت جمع نکنید
پس چگونه می توانید آن ها را به خوبی معرفی کنید ؟
یک راه حل بهتر
فقط هر چیز کوچکی را در یک صفحه طراحی سایت بسیار بلند قرار دهید .
مخصوصا چیز هایی که معمولا پنهان هستند .
به ما اعتماد کنید .
واقعا این روش ، کار می کند .
یک تحقیق جذاب توسط تخم مرغ دیوانه وجود دارد که این
مصاحبه  ذیل  با  جناب   شیخ  محمود  خوش  خبر  نماینده  هیات  فتوا  و موسس  یکی  از  بزرگترین  مدارس  علمیه اهل سنت جنوب کشور ترتیب  داده  شده  که  تقدیم حضورتان می کنیم :سوال: جناب  شیخ  خوش  خبر در ابتدای  این  گفتگو لطفا  رزومه ای  از تحصیلات  حوزوی تان  را  بیان  بفرمایید؟شیخ  خوش  خبر: بنده  از  سال  60  به  مدت  4  سال  در  بندرعباس  از محضر  مرحوم  شیخ  ضیایی  کسب  فیض  کردم .استاد  دیگر اینجانب،مرحوم   محمد  حسن  واحدی  از علمای  
مصاحبه  ذیل  با  جناب   شیخ  محمود  خوش  خبر  نماینده  هیات  فتوا  و موسس  یکی  از  بزرگترین  مدارس  علمیه اهل سنت جنوب کشور ترتیب  داده  شده  که  تقدیم حضورتان می کنیم :سوال: جناب  شیخ  خوش  خبر در ابتدای  این  گفتگو لطفا  رزومه ای  از تحصیلات  حوزوی تان  را  بیان  بفرمایید؟شیخ  خوش  خبر: بنده  از  سال  60  به  مدت  4  سال  در  بندرعباس  از محضر  مرحوم  شیخ  ضیایی  کسب  فیض  کردم .استاد  دیگر اینجانب،مرحوم   محمد  حسن  واحدی  از علمای  
«کوکو» انیمیشن سینمایی جذابی است که توجه بسیاری از مخاطبین جهان را به خود جلب کرده و شایسته دریافت جایزه اسکار نیز شده است. در این فیلم کودکی بنام «میگل» درپی مخالفت خانواده با نوازندگی او اقداماتی می نماید و ناخواسته  به دنیای مردگان راه پیدا می کند. در آن دنیا حوادث متعددی روی می دهد و سرانجام «میگل»  با موفقیت هم به آغوش خانواده باز می گردد و هم به خواسته خود یعنی نوازندگی دست می یابد.در انیمیشن سینمایی  «کوکو» سه رکن محتوایی عمده وجود د
ابعاد تاریخی ـ تحلیلی قیام عاشورا
به راستی علت و رمز این همه پیچیدگی چیست؟ آیا علت «اختلافات و تعارضاتی
است که در مدارک مربوط به این مسیله وجود دارد و به همین جهت در تشخیص
حقیقت این قیام نظرهای متضادی اظهار شده است ؟» . البته جای تردید نیست که
از این واقعه و رویداد بزرگ و سرنوشت ساز تاریخ صدر اسلام گزارش‏‌‌های موثق
و قابل اعتمادی که همه‏ی زمینه ها، اسباب، مقتضیات، علل و نیز تقدم و تاخر
زمانی حوادث را به درستی و دقت منعکس کرده باشند در دس
«١٣٦»قُولُوا آمَنّا بِاللّهِ‌ وَ ما أُنْزِلَ‌ إِلَیْنا وَ ما أُنْزِلَ‌ إِلى‌ إِبْراهِیمَ‌ وَ إِسْماعِیلَ‌ وَ إِسْحاقَ‌ وَ یَعْقُوبَ‌ وَ الْأَسْباطِ‍‌ وَ ما أُوتِیَ‌ مُوسى‌ وَ عِیسى‌ وَ ما أُوتِیَ‌ النَّبِیُّونَ‌ مِنْ‌ رَبِّهِمْ‌ لا نُفَرِّقُ‌ بَیْنَ‌ أَحَدٍ مِنْهُمْ‌ وَ نَحْنُ‌ لَهُ‌ مُسْلِمُونَ‌ (اى مسلمانان!)بگویید:ما به خدا ایمان آورده‌ایم و به آنچه بر ما نازل شده و آنچه به ابراهیم و اسماعیل و اسحاق و یعقوب و اسباط‍
سوار تاکسی شدم تا به نشست خبری مدیرکل آبفای اصفهان برسم
-راننده تاکسی به مسافر جلویی می‌گوید ذهنم مشغول است، از صبح که از
خونه زده‌ام بیرون آب قطع بوده، هنوز هم هست،
دیروز هم از صبح تا ساعت 4 بعد ازظهر آب نداشتیم و بعد هم افت فشار
-روز قبل یک نفر زنگ میزند دفتر خبرگزاری، می‌گوید من با افتخار یک
قشر مستضعف این جامعه‌ام، منطقه 6 اصفهان می‌نشینم، قطعی آب داریم، افت فشار داریم
-پشت هم زنگ می‌زنند که تانکرهای آبمان از آب خالی شده، آیا افت فشار و
بعد از سقوط شاه سلطان حسین صفوى ، و غلبه افغانها بر ایران ، محمود افغان
یکى از اقوام خود را که ((مگس خان )) نام داشت ، فرماندار شیراز کرد.
وى پس از چند روزى که در شیراز بود، روزى کنار قبر حافظ رفت ، بر اثر
تعصبات غلطى که داشت تصمیم گرفت قبر حافظ را خراب کند، هر چه اطرافیانش او
را نصیحت کردند که از این تصمیم بگذرد، او گوش نکرد، سرانجام قرار بر این
شد که از دیوان حافظ، در این مورد، فالى بگیرند، وقتى که دیوان را باز
کردند، این شعر در آغاز صفحه راست
اذیت و آزارهای شغل
 عدم رسیدگی به شکایات و پرداخت غرامت به کارکنان ، کارهای تکراری ، رقابت غیر معمول بین پرسنل و نادیده گرفتن خواسته ها باعث کاهش روحیه پرسنل ، افزایش حملات روانی و خشونت های شغلی می شود (گامزی و ماستن[1] ،2010) .
2-1-5-3  حقوق کم
عدم پرداخت حقوق و امکانات مناسب و اختلافات بین نتایج کار و ارزیابی عملکرد انجام گرفته، خصوصاً هنگامی که این اختلافات ناشی از تعصبات نژادی و مسایل جنسیتی باشد باعث ناامیدی در پرسنل می شود (گامزی و ماستن ،2010
امشب با طلا خانوم بودم فامیلمون خیلی دیر ب دیر سر میزنن:/ 
دفعات قبلم باهاش صحبت کرده بودم حوصلمو سر برد و بیشتر با خواهرم هم صحبت شد 
بهش میگم ب سن بلوغ برگشتی هر چند اون موقعم اینطور نبود-__-
(١٨سالشه) رفته تو فاز شوهر ..از کنکورش فاصله گرفته و رید اولیو:( 
راستش براش نگرانم از طرفیم ب من ربطی نداره ممکنه بد برداشت کنه-__- 
معیارای بچگانه ای داره عین دخترای قدیمی هست !!!!!! هدف شوهر بچه :| کلیم ب خودش میرسه
بعد میشینه حرف خواستگارا و پیشنهادای رنگیشو
از دید یک بیننده که از فن فیلم فقط انتقال حس را توقع داشته باشد، فیلم کامل بود... 
نمیدانم بازی های عالی بودند یا نه، نمیدانم سیمرغ ها حق فیلم بود یا نه، اما این را می دانم که بیننده حداقل تا یک روز بعد از فیلم درگیر فیلم است. 
شخصیت ها تا آنجایی که میشد به نمایش درآمد، نقطه عطف ها نشان داده شد شاید عالی نه، ولی حرف را رساند. تغییرات یک مرد احساسی اهل شعر و موسیقی و لطافت دل به یک ماشین خشونت نشان داده شد. 
اما چگونگی فرآیند این تبدیل شدن جای پردا
 #سواد رسانه کمک کند تا:
۱-  چگونگی ایجاد #پیام‌های
رسانه‌ای را درک کنیم.
2- آنچه که رسانه‌ها می‌خواهند به #باور آن برسیم را تشخیص دهیم.
3-  #تعصبات، #اطلاعات_غلط و
#دروغ‌های_رسانه‌ای را تشخیص دهیم.
4- قسمتی از #داستان که #کتمان می‌شود را کشف کنیم.
5- پیام‌های رسانه‌ای را براساس تجربیات خود، باورها و ارزش‌هایمان
#ارزیابی کنیم.
6- پیام‌های رسانه‌ای خود را #طراحی، #ایجاد و #توزیع کنیم.
 #سواد رسانه کمک کند تا:

۱-  چگونگی ایجاد #پیام‌های
رسانه‌ای را درک کنیم.

2- آنچه که رسانه‌ها می‌خواهند به #باور آن برسیم را تشخیص دهیم.

3-  #تعصبات، #اطلاعات_غلط و
#دروغ‌های_رسانه‌ای را تشخیص دهیم.

4- قسمتی از #داستان که #کتمان می‌شود را کشف کنیم.

5- پیام‌های رسانه‌ای را براساس تجربیات خود، باورها و ارزش‌هایمان
#ارزیابی کنیم.

6- پیام‌های رسانه‌ای خود را #طراحی، #ایجاد و #توزیع کنیم.
سالهای طولانی بود که مردم جهان به خصوص مردم جزیرة العرب از نور مستقیم خورشید نبوت دور گشته و در تاریکی جهل و خرافات غوطه‌ می‌خوردند، از گردابی بیرون آمده، در گردابی دیگر فرو می‌رفتند. با آلودگی به اشرافیت، غارتگری، قساوت، تعصبات نژادی، قبیله‌ای، مادیگری و بت پرستی فضایل اخلاقی پایمال و رذایل اصول زندگی گشت.

دوران بعثت در کلام امیرالمؤمنین (ع)
امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند:
«خداوند پیامبر اسلام (ص) را زمانی فرستاد که مردم در فتنه‌ها گرفت
چکیده کتاب رفتارسازمانی قسمت سومبعنوان یک مشاور کسب و کار در این سایت خلاصه کتابهای مهمی که می تواند قدرت شمارا در جهت بهبود و توسعه کسب و کار یاری می رساند را در دستور کار خود قرار داده ام در ۴ قسمت این کتاب مهم و موثر خدمتتان ارائه می گردد و این قسمت سوم این سلسله مطالب خواهد بود لطفا سوالات خود را در زمینه کسب و کارهای خود با ایمیل زیر در میان بگذارید:
mazyarmir.com@gmail.com

فصل ششم : تصمیم گیری فردیتصمیم معقول (بخردانه):اگر شخصی بتواند نتیجه حاصل ا
تعصب قومی، مشخصا نسبت به مهاجران و غالبا بیان شده به شکل تبعیض و
بیگانه هراسی، واقعیتی در حال رشد در جوامع اروپایی می باشد. در سال ۲۰۰۵، Coenders، Lubbers و Scheepers به مقاومت در برابر مهاجران در میان نیمی از جمعیت جوامع اروپای
شرقی و غربی را اذعان داشته‌اند. بصورت مشابه گزارش Eurobarometer مخصوص ابراز
داشته است که "نسبت (میزان) قابل توجه‌ای از پاسخ دهندگان (از ۲۷٪ تا ۴۲٪) گفته‌اند که احساس می‌کنند که تبعیض اکنون، بیش از چیزی که ۵ سال گذشته وجود
داشته گسترده
نخستین قوانین مدنی اسلامی
بخش دوم
فاطمه قهقایی[1]*

لزوم استقرار قانون در یثرب
اوس و خزرج مهاجرانی از جنوب عربستان بودند که مبانی حیات اجتماعی خود را برسنت  بیابانگردان حفظ کردند. اینان پس از استقرار در یثرب ، نه تنها برخلاف سایر شهر نشینان حجاز  درون شهر ، بدوی با قی ماندند بلکه هیچگاه نتواستند  از معیشت قبیله ای فاصله گیرند و یا خصایص غالب شهروندی ، پیدا کنند.
همبستگی سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و دینی مکیان با عنایت به وجود دار الندوه ، فق
در آن برنامه ی تلویزیونی پرمخاطب، بین گپ و گفتی که بین شان لبخند را هم بر چهره می نشاند مهمان برنامه به حال و روز و وضع این روزهایمان اشاره میکند:« این روزها نمی توانم آنطورکه دلم میخواد کارهایم را انجام بدهم! کرونا معضل شده و این قرنطینه خیلی سخت می گذره؛» دوباره در فاصله ای بعدتر مجری برنامه می پرسند:« اگر بخواهید در این شرایط به مردم امید بدهید چه خواهید گفت: و از آنجایی که مهمان عزیز برنامه به ویژگی امیدوار بودن خود و البته که به بحرانی بو
حدود یک ماه پیش با دوستی بحث از آخرت بود. دوستم گفت که به تناسخ و کارما اعتقاد داره.
میگفت فکر میکنه که بر اساس خوب بودن یا بد بودن زندگی بعدی شکل میگیره. اگر خوب باشی در زندگی بعدی خوشبختی و اگر باشی بدبخت.
من به دو تا چیز فکر کردم.
یک اینکه اگر بر این قرار باشه من در زندگی قبلیم بد بودم. چون در این کشور به دنیا اومدم. بعد بیشتر فکر کردم دیدم‌ نه اتفاقا آدم خوبی بودم. چون با این ترکیب ژن به دنیا اومدم. یا بخاطر فرصت هایی که پیش روم قرار گرفتن. به
پس از مدتی مدید به سرم زد دستی به سر و گوش وبلاگ عزیزم بکشم اما فهمیدم که در آن لحظه حرفی برای گفتن ندارم!ولی این چند روزی که داستان دختر آبی سر زبان ها افتاد و موج های متعدد توییتری به راه افتادند بهانه خوبی هم دست من افتاد تا اندکی از درد های درونی بکاهم و خطورات ذهنم را این جا بپاشم!

هر دو طرف روایتی دارند، هر چند دیگر تقریبا برای کسانی که دنبال کننده موضوع بودند کاملا روشن است که داستان روایت شده در ابتدای کار تحریف شده و آراسته شده به زین
پس از مدتی مدید به سرم زد دستی به سر و گوش وبلاگ عزیزم بکشم اما فهمیدم که در آن لحظه حرفی برای گفتن ندارم!ولی این چند روزی که داستان دختر آبی سر زبان ها افتاد و موج های متعدد توییتری به راه افتادند بهانه خوبی هم دست من افتاد تا اندکی از درد های درونی بکاهم و خطورات ذهنم را این جا بپاشم!

هر دو طرف روایتی دارند، هر چند دیگر تقریبا برای کسانی که دنبال کننده موضوع بودند کاملا روشن است که داستان روایت شده در ابتدای کار تحریف شده و آراسته شده به زین
دعا برای یافتن گنج و دفینه به چه صورتی هست
دعا برای یافتن گنج و دفینه درست است، تعجب کردید! حتم داشتم با دیدن جمله بالا، تعجب نمایید و شاید هم اولش فکر کرده باشید.
نشانه های گنج
که شاید دیشب من در کوه و جنگل بودم و ناخدآگاه یا جن زده شدم
یا حداقل سرم به جایی خورده که بعد از اینهمه که دم  از آثار و علائم و نشانه ها برای یافتن دفینه و گنج زدم
و حتی چندین بار به صراحت اعلام کردم که بنده این آقایانی که دم از موکل و درویشی و دعا نویسی و … ،
خرید فلزیاب
برخلاف تصور عمومی تاریخچه اهتمام علمای شیعه به نهج البلاغه در حد اهتمامی همگانی چندان زیاد نیست. نخستین شروح را علمای اهل سنت از میان معتزله و سنیان دیگر بر این کتاب نوشتند و حتی نخستین اهتمام ها برای روایت آن بیشتر از ناحیه علمای اهل سنت و یا معتزله خراسان بود. البته شیعیان امامی هم به این کتاب توجه داشتند اما نه در حدی که بعدها مشاهده می شود. تعداد شرح های نهج البلاغه تألیف علمای امامیه تا قبل از دوره صفوی چندان زیاد نیست و بعداً البته اهتم
وقتی به راه مشخص یا عقیده ای ایمان می آوریم، تمام آدم ها، و حوادث بیرون از ما از قدرت ساقط می شوند. دیگر نظرات دیگران برایمان مهم نیست، دیگر مهم نیست ما را دیوانه یا احمق بنامند دیگر مهم نیست اعتماد به نفس یا احساسات مان را جریحه دار کنند ما به هیچ عنوان آسیب نمی بینیم.
قدرت ایمان را دست کم نگیر
1- هر کسی که در زندگی اش به موفقیتی رسیده است و راه مشخصی را ادامه می دهد، درونش به چیزی ایمان دارد که با نظرات دیگران خدشه دار نمی شود. ایمان داشتن به چی
خب حقیقتا خودمم نمیدونم نوشته های این پست قراره به کجا ختم بشه
ولی خب سعی میکنم چیزایی که توی گفت و گوی دیشب سران مجلس اهالی بدلندز بیان شد رو بگم
(قبلا بهشون میگفتم شیاطین ذهنم  و الان که ذهنم رو به بدلندز تشبیه کردم بهشون میگم ساکنان بدلندز!)
خب شروعش اینجا بود که ما معمولا به چیزایی که توی انتخابشون نقشی نداشتیم افتخار میکنیم
ماه تولدمون! شهرمون! کشورمون! زبانمون! پوستمون! و ...
اما این اشتباهه ، نیست؟!
ما همه اهالی یک منظومه و یک سیاره ایم
به
هوش اخلاقی بورباهوش اخلاقی بوربا
هوش اخلاقی توسط بوربا در روانشناسی وارد شده است. او هوش اخلاقی را ظرفیت و توانایی درک درست از خلاف، داشت اعتقادات اخلاقی قوی و عمل به آنها و رفتار در جهت صحیح و درست تعریف می­کند. هوش اخلاقی اشاره دارد به اینکه ما به صورت ذاتی، اخلاقی یا غیر اخلاقی متولد نمی­شویم، بلکه یاد می­گیریم که چگونه خوب باشیم.
۲-۱-۵-۱ اصول هوش اخلاقی از دیدگاه بوربا
۱-همدردی: تشخیص احساسات و علایق افراد و همچنین یک مغهوم اخلاقی قوی اس
پیش‌نوشت: این پست در مورد یکی از ماجراهای توییتره! ماجرای اعتراض چندی از بچّه‌های دانشکده‌ی صنایع به انجمن علمی دانشکده کامپیوتر و کمکش به یکی از رویدادهای دانشکده‌ی صنایع!

برداشت من از ماجرا(شرح ما وقع از دید من):
دانشکده‌ی صنایع مدّتی پیش رویدادی به نام گیم‌این برگزار کرد. (که الحق و الانصاف رویداد بزرگ و قوی‌ای بود!)
این رویداد نیاز به یک پلتفرم داشت که پیاده‌سازی و ساخت اون نیاز به دانش کامپیوتری داشت و به نوعی بچّه‌های صنایع از ب
امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان گفت: علمای شیعه و سنی که دارای اندیشه درست و بلند هستند هیچ وقت محدود به فرقه خاصی نمی‌شوند.
به گزارش شریعت نیوز شیخ الاسلام مولوی عبدالحمید روز پنجشنبه در همایش «طالقانی و زمانه ما» اظهار داشت: از نزدیک، طالقانی را ملاقات نکردیم اما تا حدودی با ایشان آشنایی داریم.
امام جمعه اهل سنت در شهر زاهدان یادآور شد: وی از علمای برجسته ایران زمین به شمار می رود که دارای فکری روشن بود و توانایی تجزیه و تحلیل مسائل علمی، شر

فیلمی در ژانر کمدی، درام به کارگردانی پیتر فارلی است که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد. این فیلم تور ۱۹۶۰ پیانیست کلاسیک و جاز آمریکایی-جامائیکایی، دان شرلی (ماهرشالا علی) به همراه بانسری اهل نیویورک به نام تونی لیپ (ویگو مورتنسن)، که راننده و محافظ او بود را در جنوب آمریکا به تصویر می‌کشد. نمایش جهانی فیلم با پخش آن در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو در سپتامبر ۲۰۱۸ آغاز شد که فیلم را برنده جایزه انتخاب مردم کرد. فیلم در ۲۱ نوامبر ۲۰۱۸ در آمریکا ت
مایا آنجلو یک فعال حقوق مدنی ، شاعر و نویسنده برنده جایزه شناخته شده به خاطر خاطرات تحسین شده در سال 1969 با عنوان "من می دانم چرا قفس پرنده قفس می خواند" ، و مجموعه های بیشمار شعر و مقاله اش بود.مایا آنجلو کی بود؟مایا آنجلو نویسنده ، بازیگر ، فیلمنامه‌نویس ، رقصنده ، شاعر و فعال حقوق مدنی آمریکایی بود که بیشتر به خاطر خاطرات خود در سال 1969 معروف بود ، "من می دانم چرا قفس پرنده آواز خواندن" ، که تاریخ ادبیات را به عنوان اولین پرفروش غیر داستانی تو
مایا آنجلو یک فعال حقوق مدنی ، شاعر و نویسنده برنده جایزه شناخته شده به خاطر خاطرات تحسین شده در سال 1969 با عنوان "من می دانم چرا قفس پرنده قفس می خواند" ، و مجموعه های بیشمار شعر و مقاله اش بود.مایا آنجلو کی بود؟مایا آنجلو نویسنده ، بازیگر ، فیلمنامه‌نویس ، رقصنده ، شاعر و فعال حقوق مدنی آمریکایی بود که بیشتر به خاطر خاطرات خود در سال 1969 معروف بود ، "من می دانم چرا قفس پرنده آواز خواندن" ، که تاریخ ادبیات را به عنوان اولین پرفروش غیر داستانی تو
مارتین لوتر کینگ جونیور دانشمند و وزیر بود که جنبش حقوق مدنی را رهبری می کرد. پس از ترور ، وی توسط مارتین لوتر کینگ جونیور روز به یادگار ماند.مارتین لوتر کینگ جونیور کی بود؟مارتین لوتر کینگ جونیور وزیر باپتیست و فعال حقوق مدنی بود که تأثیر لرزه ای بر روابط نژاد در ایالات متحده داشت و از اواسط دهه 1950 آغاز شد.
در میان کوشش های فراوان ، کینگ رئیس کنفرانس رهبری مسیحیان جنوبی (SCLC) بود. وی از طریق فعالیت های فعالانه و سخنان الهام بخش خود ، نقش مهمی د
مارتین لوتر کینگ جونیور دانشمند و وزیر بود که جنبش حقوق مدنی را رهبری می کرد. پس از ترور وی توسط مارتین لوتر کینگ جونیور روز به یادگار ماند.مارتین لوتر کینگ جونیور کی بود؟مارتین لوتر کینگ جونیور وزیر باپتیست و فعال حقوق مدنی بود که تأثیر لرزه ای بر روابط نژادی در ایالات متحده داشت و از اواسط دهه 1950 آغاز شد.
در میان کوشش های فراوان ، کینگ رئیس کنفرانس رهبری مسیحیان جنوبی (SCLC) بود. وی از طریق فعال سازی و سخنان الهام بخش خود ، نقش مهمی در پایان دا
رهپویان هدایت: یکی
از راه های شناخت ماهیت فرقه های تصوف ، شناختن موسسین و بیان تفکرات و عقاید آنها
می باشد که این دیوار کج از کجا شروع شده و معمار اولیه چه کسی است که این خشت را
چگونه گذاشته است .

بنابر
نقل منابع تاریخی معتبر اولین کسی که می توان موسس فرقه تصوف نامید شخصی به نام
ابوهاشم کوفی است .

نامش
عثمان بن شریک کوفی است و به ابوهاشم کوفی صوفی، شهرت دارد .
ایشان  صوفی مشهور قرن دوم هجری قمری است و آباء و اجداد او از ساکنین
کوفه بودند . مؤلفا
تفکر انتقادی(بخش ششم)
فراگیری
اندیشهی انتقادی بر پایهی مفاهیم و قانون‌هاست، نه بر پایهی فراروند پله پله یا شل و محکم.[۱۲] ممکن است طرز اندیشیدن شخصی ناواضح، غیر دقیق، نامربوط، غیرمنطقی و سطحی باشد. راه‌های مختلفی هست که ممکن است تفکر شخص مشکل‌دار باشد.

به تازگی برخی آزمایش‌هایی که هنوز در مراحل ابتدایی هستند؛ نشان داده که برخی زمان‌ها شخص تصمیمات پیچیده‌ای را پیش از آگاهی از تمام فکت‌ها و داده‌ها می‌گیرد. از آنجاییکه چنین روشی اندیش
میگه: من چکار کنم وقتی میرم شمال دیدن اون صحنه ها و وضع ظاهری نامناسب اقوام و آداب آزار دهنده شون اینقدر پریشانم و مشوشم نکنه؟...
دوست ندارم اینقدر درگیر این جزئیات بشم... احساس میکنم عمرم رو با پرداختن و توجه کردن به اینها دارم هدر میدم...

میگم : اولین گام و برنامه کوتاه مدتش اینه که کمتر در معرض اون انسانها قرار بگیری... وقتی انرژی منفی شون به انرژی مثبت تو غالب میشه، منطقی نیست بخوای موندن در اون محیط رو به خودت تحمیل کنی... و بیش از ظرفیتت کشش
دامنۀ جهان 
7184
به قلم دامنه. به نام خدا. چند روزی است کتاب «بازجویی از صدام»، با عنوان فرعی «تخلیه‌ی اطلاعاتی رئیس‌جمهور» را در دست مطالعه دارم. نوشته‌ی جان نیکسون. ترجمه‌ی هوشنگ جیرانی. ویراست جدید، (چاپ اول ۱۳۹۶، چاپ دوازدهم ۱۳۹۷) در ۲۴۴ صفحه. فشرده‌ای از آن نوشتم و در مدرسه‌ی فکرت گذاشتم و در اینجا -دامنه- با شرحی بیشترآورده ام. لازم است بگویم جان نیکسون نویسنده‌ی این اثر سیاسی، تحلیل‌گر ارشد در سازمان «سیا» است و مدرّس در مدرسه‌ی «شر
دامنۀ جهان 
7184
به قلم دامنه. به نام خدا. چند روزی است کتاب «بازجویی از صدام»، با عنوان فرعی «تخلیه‌ی اطلاعاتی رئیس‌جمهور» را در دست مطالعه دارم. نوشته‌ی جان نیکسون. ترجمه‌ی هوشنگ جیرانی. ویراست جدید، (چاپ اول ۱۳۹۶، چاپ دوازدهم ۱۳۹۷) در ۲۴۴ صفحه. فشرده‌ای از آن نوشتم و در مدرسه‌ی فکرت گذاشتم و در اینجا -دامنه- با شرحی بیشترآورده ام. لازم است بگویم جان نیکسون نویسنده‌ی این اثر سیاسی، تحلیل‌گر ارشد در سازمان «سیا» است و مدرّس در مدرسه‌ی «شر
به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست
سلام
قسمت اول  ،  قسمت دوم  ،   قسمت سوم
قسمت چهارم
آوازۀ عشق مجنون باعث بدبختی و خانه نشینی لیلی شد.مردم قبیله به رییس قبیله شکایت کردند که جوانی شوریده باعث بدنامی قبیلۀ ما شده است. هر روز مثل یک سگ در حوالی قبیله پرسه می‌زند و مدام در حال غزل‌سُرایی و غزل‌خوانی است. او می‌خواند و سایرین از او می‌آموزند. باید که او را خوب گوشمالی داد تا دیگر در این اطراف دیده نشود.رییس قبیلۀ لیلی عصبانی شد و شمشیرس ر
فیلم «اینشتین و ادینگتون (Einstein And Eddington)» درباره چگونگی شکل‌گیری نظریه نسبیت‌عام است ولی به نظر من، آموزه‌هایی که برای ما دارد چیزی فراتر از تاریخچه‌ی نسبیت‌عام است.
اینشتین را همه می‌شناسیم اما شاید ادینگتون تنها برای عده‌ی کمی آشنا باشد. ادینگتون، نخستین کسی بود که نظریه نسبیت عام اینشتین را درک کرده و آن را به صورت تجربی اثبات کرد. شاید پُربیراه نباشد اگر بگوییم اینشتین شهرتش را مدیون ادینگتون است. ادینگتون بود که ثابت کرد نظریه نسب
من اینجا نشسته ام. راه می روم. میخورم. میخوابم. و آن طرف. آن ور دنیا، جایی محصور در آب ها، دارد می سوزد...
هر دقیقه یک انسان و چند هزار موجود زنده دیگر از بین می روند. چهره هاشان را میبینم غصه ام میگیرد...
نگرانم و غصه دار و کاری از دستم بر نمی آید. حتی چند بار خواستم غمم را با چند نفر شریک شوم و با همچه مکالمه هایی مواجه شدم:
_وااااای حالا چیکا کنم؟ اوف چقدم که تو زندگی پرمشغله ی من کوالاها مهمن!!
_اخبار منفی رو منتشر نکن انرژی منفی خوب نیست برام.
بله م
من اینجا نشسته ام. راه می روم. میخورم. میخوابم. و آن طرف. آن ور دنیا، جایی محصور در آب ها، دارد می سوزد...
هر دقیقه یک انسان و چند هزار موجود زنده دیگر از بین می روند. چهره هاشان را میبینم غصه ام میگیرد...
نگرانم و غصه دار و کاری از دستم بر نمی آید. حتی چند بار خواستم غمم را با چند نفر شریک شوم و با همچه مکالمه هایی مواجه شدم:
_وااااای حالا چیکا کنم؟ اوف چقدم که تو زندگی پرمشغله ی من کوالاها مهمن!!
_اخبار منفی رو منتشر نکن انرژی منفی خوب نیست برام.
بله م
امروز آزمون ورودی ام را هم دادم و به طور رسمی آخرین روزم به عنوان یک دانش آموز راهنمایی بود :)
بیست و سوم، آخرین امتحان نهایی ام را که دادم، میخواستم بیایم و درباره ی این سال و دوسال قبلش بنویسم. همان شب با یکی از دوستان عزیز صحبتی پیش آمد در باب من و اخلاقیاتم. یک سری عیب ها را گفت که رویشان فکر کردم و سعی کردم تغییرشان دهم. این شد که ان موقع پست نگذاشتم.
فکر می کنم خیلی تغییر کرده ام. خیلی خیلی. احساس می کنم تغییرات این دوره ی سه ساله، از کل دوره ی
پاییز دلنشین:تغییرات فصل در شوش قدیم بسیار منظم بود.شاید باور کردنی نباشد که بادهای خنک بعد از تابستان را حس می کردیم.حتی اگر تقویمی نداشتیم باز متوجه ی تغییر فصل می شدیم.فصل پاییز از این نظر که گرمای تابستان را با خود می برد بسیار دلنشین بود.واقعا خنکی بعد از گرما معنی دار است.

آمدن پاییز آمادگی برای رفتن به مدرسه بود.من که تجدیدی نداشتم اواخر شهریور آماده ی رفتن به مدرسه می شدم.لباس جدید و دفتر و قلمی که با پول کار بنایی به دست اورده بودم ته
مقدمه
همسرداری مهارتی است که زن و شوهر با شناخت توانمندی‌ها ، تفاوت‌ها و حساسیت‌های یکدیگر ، بتوانند به نیازهای جسمی ، عاطفی ، روانی و جنسی طرف مقابل پاسخ دهند، بطوری که هر دو احساس رضایت خاطر نموده به آرامش نسبی دست یابند. 
تفاوت‌های روان‌شناختی زنان و مردان در زندگی مشترک

میزان اعتماد به نفس زنان با احساس اطمینان آنان از «دوست داشته شدن» رابطه مستقیمی دارد، در حالی که مردان ، زمانی از اعتماد به نفس کافی برخوردارند که بتوانند درخوا

دنیای‌اقتصاد : نزدیک به یک دهه است که حضور آثار هنرمندان ایرانی در حراجی‌های بین‌المللی پررنگ‌تر از گذشته شده است. به بیان دقیق‌تر در این ۱۰ سال روند رو به رشدی در عرضه و قیمت‌گذاری آثار تجسمی ایران در حراجی‌های بین‌المللی وجود داشته است. رکورد فروش در حراجی‌های معتبر حوزه غرب آسیا عمدتا در اختیار آثار یا هنرمندان ایرانی بوده است و از این حیث جایگاه هنر تجسمی ایران در منطقه جایگاهی برجسته و حتی شاید غیرقابل مقایسه با کشورهای دیگر

نام کتاب: خشت های معرفت – گفتارها – دفتر چهارم
مسجد، پایگاه انسان‌سازی 
مولف: سید محمد مهدی حسینی همدانی
نوبت چاپ: اول
ناشر: انتشارات راه دان

در ابتدای این کتاب میخوانیم:
مقدمه
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
«ما کانَ لِلْمُشْرِکینَ أَنْ یَعْمُرُوا مَساجِدَ اللّهِ شاهِدینَ عَلى أَنْفُسِهِمْ بِالْکُفْرِ أُولئِکَ حَبِطَتْ أَعْمالُهُمْ وَ فِی النّارِ هُمْ خالِدُونَإِنَّما یَعْمُرُ مَساجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَ ال
اخلاق طبیعی
  پیرو بحث قبلی در خصوص اخلاق و فلسفه و مطرح شدن چیزی بنام "اخلاق طبیعی"، یکی از خوانندگان به ایراد مهمی اشاره کردند.  پرسش کردند که این اخلاق طبیعی اصلاً چیست؟ چون گفته شده مربوطست به اوان طلوع بشریت چه ممکنست بسا با وحشی گری و بربریت توأم باشد؟  آیا دعوت به اخلاق طبیعی بازگشت به عصر حجر نیست؟
   در پاسخ باید ابتدا یادآور شویم که اگر به دستآوردهای علم اعتماد داشته باشیم، قدمت کره زمین بسیار بیش از آنیست که قدما می اندیشیدند.  مت
اوما تورمن مطمئناً نگاه فانتزی بالایی نسبت به او دارد. تصور این بازیگر را به عنوان گالادریل (بانوی جنگلهای لوتلورین ، که در نهایت توسط کیت بلانشت به تصویر کشیده شده است) آسان است ، اما این بخشی نیست که پیتر جکسون برایش در ذهن داشت. کارگردان می خواست که تورمن بازی کند در ایون ، همان شخصیتی که به کیت وینسلت نزدیک شد. تورمن همچنین این بخش را به پایین برگرداند ، اگرچه برخلاف وینسلت فقط مسئله زمان نبود. او و همسرش اتان هاوک به تازگی هنگامی که این پی
کتاب راهی بسوی راستی
بینش نوین

فهرست مطا‌لب                                                      صفحه
مقدمه........................................... ..........................10
فرامین راستین آسمانی...................................................13
مختصری آشنایی.........................................................13
فرمانروایی دینی – ولایی و نابسامانی در کشور ایران..............15
تجربه زندگی، در جامعه شیعی – اسلامی........................... 18
جایگاه رؤیاهای صادقه، در ادیان توحیدی........................... 26
کتابهای مقدس ادیان ت

مبانی نظری و پیشینه تحقیق سقف شیشه‌ای
عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق سقف شیشه‌ای
مشخصات فایل

تعداد صفحات
30

حجم
105 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
مدیریت

توضیحات کامل
عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق سقف شیشه‌ای

فرمت فایل: word
تعداد صفحات: 30

در تعریف سقف شیشه‌ای گفته می‌شود: به موانع مصنوعی و نامرئی، تصمیمات سازمانی و تعصبات مسئولان سازمان اطلاق می‌گردد که مانع پیشرفت اشخاص باصلاحیت و یا اقلیت‌ها (به‌ویژه زنان) در داخل سازم
انسان، لحظه‌هایی را فلسفی زندگی می‌کند و اهمیت این لحظات حیات تا بدان‌جاست که حتی می‌توان گفت هستی انسان در چنین لحظه‌هایی شکوفا می‌شود و از سوی دیگر هر گونه روکردن به اصل‌ها و بنیاد چیزها گام نهادن به قلمرو فلسفه است. بنابراین فلسفه همگانی است و منحصر به فلاسفه نیست (نقیب‌زاده، ۱۳۷۴). سؤالی که این‌جا مطرح می‌شود این است که اگر فلسفه همگانی است، بنابراین چرا کودکان نتوانند درگیر آن شوند؟ اگر چه قدرت تمیز، داوری، مفهوم‌سازی و استدلال
پسران و دختران  
"تفاوت اندک" و تأثیرات آن پسران و دختران: "تفاوت کوچک" و تأثیرات آن.  چرا دختران مانند قلب و پسران هنوز هم همه چیز را "احمق" می یابند.  (منبع: Thinkstock توسط گتی-تصاویر)چرا دختران مانند قلب و پسران هنوز هم همه چیز را "احمق" می یابند. (منبع: Thinkstock توسط گتی-تصاویر)هیات تحریریهدختران خوب هستند و نمرات خوبی را به خانه می آورند ، پسران وحشی هستند و حداقل در مدرسه ، بیشتر کودکان مشکل دارند. تنور چند سال گذشته چیزی شبیه به این بود. اما اکنون مر
رنگ هایی که در یک سایت به کار می برید همیشه جذاب تر از کلمات هستند، محرک های بصری همیشه انسان را به خود جذب می کند و تأثیر بیشتری نسبت به دیگر جنبه ها دارند. انتخاب ترکیب رنگی مناسب برای یک وب سایت بخشی جداناپذیر از فرآیند تولید وبسایت است. معمولا مردم آن را تصمیم زیباشناختی می‌دانند.
اما در حالت معمول رنگ ها رابطه مستقیمی بر احساسات مشتریان و مخاطبان هدف دارند و به همین دلیل است که کارهای انجام شده با محرک های بصری تقویت می‌شود. ساخت یک پال
- نخستین قدم برای زندگی کردن بطرز پیروز مندانه :
شما به دنیا نیامده اید که یک آدمک مصنوعی باشید .شما باید برای نفس خودتان بیندیشید و نگذاریددیگران برای شما فکر کنند و حرف بزنند ویا وادارتان کنند که حرفهایشان را بازگو کنید . نگذارید دیگران ذهنتان را با افکار آلوده و با ترس و نفرت و بدخواهی و بیماری و بدبختی به غارت ببرند . چنانچه برای گوش کردن به حرف های دیگران گوش شنوا داشته باشید ، ممکن است خودتان را با اینگونه حرف ها و تعصبات آلوده کنید . 
- سا

چه
چیزی علم را از شبه علم، ضدعلم، و غیرعلم (مانند فلسفه) جدا می‌کند؟ برای پاسخ به
این سوال باید معیارهایی پیدا کنیم که بر سر آن‌ها به توافق برسیم، تا بعد بتوانیم
بگوییم که چه چیزی علم است و چه چیزی علم نیست. به طور کلی با پنج معیار عمده می‌توانیم
یک نظریه‌ی علمی را از نظریه‌ای غیرعلمی جدا کنیم. این معیارها عبارتند از:
آزمون
پذیری عمومی:
موضوعات، قوانین، تئوری‌ها و توضیحات علمی باید نزد عموم دانشمندان قابل آزمایش
باشد. اگر نتوان قضایا و ا
نقد نقدها
     مردم ما که از اوضاع نابسامان نارضایتی دارند، و غالباً هم حق دارند، از این واقعیت که خود آنها منشاء بخشی از این نابسامانی ها هستند غافلند.  شعر معروف ناصرخسرو تداعی میشود که از ماست که بر ماست.  منظور اینکه آنها که طرف مقابل اعتراض ما هستند آنها نیز خود بخشی از ما هستند و لذا تا وقتی ما خود از "ما" نقد نکنیم در همواره بر همان پاشنه همیشگی خواهد چرخید که تاکنون چرخیده.  تا ما به مشکلات اخلاقی و فرهنگی خود پی نبرده و در صدد اصل
ارتباط موثر و صحیح با دیگران نیازمند این است که علاوه بر اینکه گوینده خوبی باشید ، شنونده خوبی نیز باشید . یکی از مؤلفه های اصلی ارتباطات ، خوب گوش دادن است و در صورت عدم وجود آن ارتباط مختل خواهد شد . گوش دادن موثر به خودی خود اتفاق نمی افتد ، به عبارت دیگر برای کسب اطلاعات خوب و سودمند ، تنها شنیدن سخنان دیگری کافی نیست .
کیفیت گوش کردن ، واکنش های شما به هنگام گوش کردن ، سؤالاتی که مطرح می کنید و حالات و حرکات شما همگی در دقیق شنیدن مؤثر است . ن
۱: شکننده
نکات برداشتی از این بخش:
۱) عربستان سعودی از لحاذ نفتی برای مردم جهان و بالاخص برای آمریکا حایز اهمیت بسیار است و نمی شود این تخم مرغ طلایی را از دست داد.
۲) آل سعود دین را مثل یک شمشیر استفاده می کنند و اینطور دولت خود را تا به امروز ادامه داده اند.
۳) ما از دور می بینیم که سعودی خیلی پولدار است اما باوجود پول بسیار چهل درصد مردم عربستان زیر خط فقر زندگی می کنند. شصت درصد توان خرید خانه ندارند. این کشور حتی از ایجاد فاضلاب شهری یا ارائه ت
به نام حضرت دوست که هرچه داریم از اوست 
قسمت 1 ،  قسمت 2 ، قسمت 3 ، قسمت 4 ، قسمت 5بنابه درخواست جناب مرتضا د و کلی فکریاد فیلم دلشکسته افتادم که خانم فریبا گوثری نقش استاد دانشگاه رو دارن و خانم بیتا بادران عاشق پسر خانم کوثری (شهاب حسینی ) شده اندخانم کوثری لیلی و مجنون میخونن  
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا ای
خرید حلقه نامزدی یک تجارت ترسناک است. در دوم راهنمایی های ما ، لئو هیکمن دانش درون موردنیاز شما را ارائه می دهد

اصول اولیه
اگر قصد دارید به 75٪ از مردان انگلیس که حلقه نامزدی الماس "خانم ویژه" خود را خریداری می کنند ، بخواهید به توصیه های زیر توجه زیادی داشته باشید. این چیزی نیست که شما بخواهید اشتباه کنید. شما نه تنها قصد دارید با مبلغ قابل توجهی شریک شوید (همه خانمها مانترا حلقه نامزدی را در مورد نامزد که با حداقل یک ماه حقوق خداحافظی می کنن
- نخستین قدم برای زندگی کردن بطرز پیروز مندانه :
شما به دنیا نیامده اید که یک آدمک مصنوعی باشید .شما باید برای نفس خودتان بیندیشید و نگذاریددیگران برای شما فکر کنند و حرف بزنند ویا وادارتان کنند که حرفهایشان را بازگو کنید . نگذارید دیگران ذهنتان را با افکار آلوده و با ترس و نفرت و بدخواهی و بیماری و بدبختی به غارت ببرند . چنانچه برای گوش کردن به حرف های دیگران گوش شنوا داشته باشید ، ممکن است خودتان را با اینگونه حرف ها و تعصبات آلوده کنید . 
- سا
1 – 4 – اهداف تحقیق :
– بررسی رویکردها و رهنمودهای جامعه شناختی و رفتاری امام علی نسبت به نهاد خانواده و کارکردهای
مختلف آن در نهج البلاغه؛
– تجزیه و تحلیل جامعه شناختی اصول اجتماعی و رفتاری امام علی در نهج البلاغه در رابطه با نهاد
خانواده و مقایسه و تطبیق آن ها با مبانی اجتماعی خانواده در جوامع امروزی.
1 – 5 – سؤالات تحقیق:
– اصول اساسی مدیریت ابعاد مختلف جامعه شناختی خانواده از دیدگاه جامعه شناختی درنهج البلاغه  چیست و راه های نیل به عملی
   آدم ها در اصل توان تحمل خوشبختی را ندارند ، طالبش هستند ، بی تردید ،    ولی همین که بهش برسند ،    حرص و جوش می زنند و خواب چیزهای دیگری را می بینند .
رژی بلاشر، شرق‌شناس فرانسوی و نویسنده کتاب تاریخ ادبیات عرب بر این باور است که "لفظ جاهلیت در حقیقت شامل تمام پدیده های خشونت، درندگی، استبداد و خود پرستی می شود."
در حالی که جهان شاهد پیشرفت تکنولوژی و دست یابی به کرات دیگر است و با وجود پیشرفت های علمی، صنعتی، اقتصادی و اجتماعی و... ولی مردما
روانشناسی مد ، هویت و صنعت مدبزرگسالان جوان که به دنبال هویت خود هستند و صنعت مد از آن چه می کند
مشاغل خانگی ، 200527 صفحه ، درجه: 1.7
 CW CATHARINA BEHLMER (نویسنده)عصاره
محتوی1. مقدمه1.1. چگونه به سؤال پاسخ دهیم
2. تعاریف کلی2.1. اصطلاح حالت2.2. جنبه های روانشناختی مد2.3. بازاریابی مد
3. فرهنگ و مد جوانان3.1. خود کشف و خودنمایی - با مد خود را نمایندگی می کنیم -3.2. رهبران نظر3.3. شناخت در گروه3.3.1. گروه همکار3.4. تقلید3.5. شورش علیه خانه والدین
4- مد جوانان و صنعت نساجی سودآور4.
مقاله درباره هنر رمانتیک مقاله درباره هنر رمانتیک 28 صفحه ، قالب Word قابل ویرایش

دسته بندی
صنایع دستی

فرمت فایل
doc

حجم فایل
21 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
28

توضیحات:
مقاله درباره هنر رمانتیک 28 صفحه ، قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :
مقدمه برای فهم تغییرات ما با ید به زیر سطح اشیا و حوادث بنگریم و بکوشیم آنچه را که در ذهن مردم روی می داد و می گذشت پیدا کنیم زیرا عمل و اقدام به آن صورت که ما آن را می بینیم خود نتیجه ای از مجموعه ی افکار و شهوات
تأثیر اعتقاد بر روان"افراد بسیارمذهبیدرد کمتری دارند"مایکل اوتش در گفتگو با آن فرانسوا وبر
مشترک شدن در پادکست    مجسمه ای از مریم در Trappeto در غروب آفتاب (استفان مورگنسترن)مجسمه مری در Trappeto ، سیسیل در غروب آفتاب: کسانی که به یک مفهوم سازنده کاملاً اعتقاد دارند بهتر هستند (استفان مورگنسترن)ایمان محکم به خدا در مورد بیماری می تواند کمک شایانی کند. اما اعتقاد همچنین می تواند شما را بیمار کند. رواندرمانگر مایکل اوتچ توضیح می دهد که چگونه ، چه وق
جاودانه ، مدیر تارسم سینگ به ارمغان می آورد  هالیوود موفق ترین به نوبه خود اسطوره های یونان باستان در یک فیلم اکشن در تلاش حافظه اخیر است. و این خیلی می گوید وقتی سایر رقبا فیلم هایی مثل Troy یا Fury of the Titans باشند ، اما شایان ذکر است که Immortals در جایی موفق می شود که فیلم های دیگر با بودجه و اسامی بزرگتر شکست خورده باشند.

[هشدار: این تجزیه و تحلیل ممکن است حاوی اسپویلرهای احتمالی باشد]
تاریخصدها سال قبل از دوره مشترک ، دهقانی به نام اینسوس (هنری کاوی
تحصیلات دانشگاهی و آزاد اندیشی
    در سلسله مطالب پیشین، مرتب از اهمیت آموزش و نقش آن در تعالی زندگی گفتگو کردیم.  آموزش رسمی از دبستان شروع و تا تحصیلات دانشگاهی بعنوان آخرین مرحله آموزش ادامه می یابد.  در مباحث "فلسفه عملی"، گفتگوهای فراوان و متفاوتی درباره نقش دموکراسی، آزادی اندیشه، روش علمی، و ارتباط جامعه و حکومت وجود دارد.  اینها از جمله موضوعاتی هستند که مورد توجه دانشجویان ما بوده و مکرر بطور خصوصی استادان خود را مورد پرسش قرار می
از کوزه همان برون تراود که در اوست
   این کم لطفیست که خوانندگان ما نظری ابراز نمیفرمایند و نقدی ارائه نمیکنند. دانسته نیست که با دیدگاه های ارائه شده موافقند یا مخالف.  طبعاً در اینجا نظر مخالف یا نظر کسانی که ابهاماتی میبینند و در صدد روشن شدن بحث های ارائه شده هستند ارزشمند است.  اکثریت کسانی که با اظهار نظراتشان رهنمود ارائه میدهند خواستار ارائه طریق نیز هستند.  به زبان حال میگویند همه آنچه تو میگوئی درست، ولی چه باید کرد!  آنچه امرو

شناسنامه فیلم
crash،یک فیلم درام آمریکایی است که در سال 2004 ساخته شد،کراش برنده جایزه اسکار بهترین تصویر و بهترین فیلمنامه اصلی در جوایز اسکار شد.
کارگردان :پل هگیس
نویسنده:پل هگیس،بابی مورسکو
بازیگران: برندن فریزر،ساندرا بولاک،دان چیدل،لوداکریس،لارنز تایت،جنیفر اسپوزیتو،مت دیلون،کیت دیوید،ترنس هاوارد،تانیدا نیوتون،مایکل پنیا،شان طوب،بهار سومخ،ویلیام فیچنر،لرتا دوین،تونی دن
شما ممکن است روز بد، هفته بد و یا حتی سال ناخوشایندی را سپری کرده باشید (مانند همه ما ایرانیان) و در این مواقع اصلا حس و حال دیدن «بهترین» فیلم هارا نداشته باشید. می‌دانید در واقع هیچ اشکالی ندارد اگر بخواهید فیلمCitizen Kane یا به زبان شیرین پارسی خودمان همان همشهری کین را زمانی که حالتان گرفته است تماشا کنید اما راستش را بگویم احتمالا از دیدن آن لذت نخواهید برد.

بعضی اوقات نه‌تنها میخواهید فیلمی ببینید که حالتان را بهتر کند و روحیه‌تان را با
یادداشت جدیدم در خبرگزاری مهر را می توانید هم در سایت این خبرگزاری (اینجا) مطالعه نمائید و هم در ادامه از نظر شما می گذرد.
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-سید مهدی دزفولی*: پیش از این در سلسله مقالاتی که به صورت جسته و گریخته درخبرگزاری مهر منتشر شد، به بررسی گزینشی ابواب مختلف در فلسفه علم از جمله فلسفه زیست شناسی، فلسفه زبان؛ فلسفه ذهن و همچنین بررسی مساله اختیار یا عدم اختیار پرداختیم.
مسائلی که تشکیل دهنده بخش های مهم و عمده ای از فلسفه ع
یادداشت جدیدم در خبرگزاری مهر را می توانید هم در سایت این خبرگزاری (اینجا) مطالعه نمائید و هم در ادامه از نظر شما می گذرد.
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-سید مهدی دزفولی*: پیش از این در سلسله مقالاتی که به صورت جسته و گریخته درخبرگزاری مهر منتشر شد، به بررسی گزینشی ابواب مختلف در فلسفه علم از جمله فلسفه زیست شناسی، فلسفه زبان؛ فلسفه ذهن و همچنین بررسی مساله اختیار یا عدم اختیار پرداختیم.
مسائلی که تشکیل دهنده بخش های مهم و عمده ای از فلسفه ع
مهرحق حبس در صورت بطلان عقد مهر
آیا در مـوردی که مـهر در عقد نکاح تعیین نشده باشد یا عدم تعیین مهر شرط شده یا در صورتی که مهر تعیینی باطل باشد، حق حبس برای زوجه باقی است یا خیر ؟
اگر جایگزین مهر باطل، قیمت مهر باشد، حق حبس برای زوجه باقی است و می‌تواند تا زمان تأدیه قیمت مهر، تمکین ننماید ولی اگر مهرالمثل جایگزین شود مسأله متفاوت است. برخی گفته‌اند که اگر مهر ضمن عقد نکاح تعیین نشود، حق حبس زوجه از بین نمی‌رود و کماکان ذی‌حق است و می‌تواند
برنامه نهایی MozCon 2018

تقریباً در گوشه و کنار - واقعاً بیش از شش هفته با فاصله ، در تاریخ 11 تا 11 ژوئیه در سیاتل است - و ما خوشحال هستیم که امروز دستور کار نهایی را با شما در میان بگذاریم . برخی از چهره های آشنا وجود دارد ، و برخی از آنها که برای اولین بار در مرحله MozCon حضور خواهند داشت ، با مباحثی از سیر تحول قصد جستجوگر به اهمیت روزافزون اموزش سئو محلی ، و از پیمایش بوروکراسی برای خرید برای کاهش صداها. خارج از گزارشات

ما همچنین هیجان زده به اعلام
سلام به دوستان عزیزم :)
این پست رو در پاسخ به پرسش‌های یکی از دوستان عزیزمون نوشتم که چند وقت پیش که بنده مسافرت بودم، با یه پیام انتقادی- تخریبی :) بنده‌نوازی کردند و انقدر شوک شدم که نتونستم جوابشون رو بدم و دو روز پیش هم با انتشار اون پست اخیر چالشی(در مورد عزاداری محرم و این حرف­ها)، دوباره پیامی فرستادند که اینبار کار از انتقاد و تخریب گذشته و رسما شروع به توهین کردند. حالا ازشون اجازه گرفتم که بدون درج نام سؤالات دفعه‌ی قبل رو با بعضی از
 دخترانه های  یک ذهن  خوددرگیر   ( شهروز براری صیقلانی )←شین بازنشر      من   هفته رو   خیس ،  و  بالدار ، بطور  سینه خیز  و با  درد پریود گذراندم . ما دهه ی  شصتی ها خیلی ماهیم .   والا...  خلاصه  با بی حوصلگی  سوار بر قایق تکنفره ای   در تلاطم دریای طوفانی  از جنس  دخترانه های ماهانه ، پارو زدم تا ساحل  ارامش  رو از پشت  امواج غریب در غم انگیزترین  لحظات هفته ،یعنی   غروب جمعه  دیدم  از دل درد و  کلافگی خسته بودم و  زدم زیر گریه ، تا  به خواب رف
پروتکل نهم
برای پیاده کردن اصول خود باید به اخلاق ملتی که در میان آن به سر می‌بریم و در کشورش کار می‌کنیم، توجه نماییم. اگر بخواهیم اصول خود را به گونه‌ای آشکار و فراگیر و با شیوه‌ای یکنواخت در مورد او اجرا کنیم و برای تغییر و اصلاح ماده‌ی تعلیم و تربیت آن ملت به نحوی که با اهداف و اسلوب ما منطبق باشد، این روش را بپیماییم، امیدی نیست که به موفقیت دست یابیم، اما اگر اجرای این اصول یا بیداری و هوشیاری صورت گیرد در مدتی کمتر از ده سال اخلاق و ح
بن افلک اعلام کرده است که او طرفدار بزرگی از Batsuit نیست که در Batman v Superman: Dawn of Justice می پوشید. در حالی که بسیاری از هواداران دوست داشتند کیپ و گاو را اهدا نکنند ، افلک آن را "تحقیرآمیزترین ، مسخره ترین چیز جهان" نامید. طبق توتال فیلم (از طریق IGN) ، این امر به این دلیل است که Batsuit یک لباس مناسب برای گرفتن حرکت بود که امکان حرکت بیشتر را فراهم می کرد. او حتی به آن لقب داد: "لباس خواب جلوه های بصری". شاید احساس می کرد که پوشیدن لباس خجالت آور است زیرا این باع

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها